How Can We Help?
< All Topics
Print

Sekcje, kategorie, artykuły

Joomla jest systemem zarządzania treścią, co oznacza , że użytkownik nie musi się koncentrować na budowie strony , a może się poświęcić pisaniu artykułów.

 

Artykuły mogą być przydzielane do sekcji i kategorii i pojawiać się na stronie automatycznie . Mogą też występować jako artykuły nieprzypisane i być związane z określoną pozycją menu.

 

Typowe wykorzystanie kategorii to wiadomości. Nowe wiadomości powodują , że stare pojawiają się coraz niżej ( możesz to zobaczyć na naszej stronie – Wiadomości ). Artykuły mogą być edytowane od frontu po zalogowaniu jak również od strony zaplecza

 

Podstawowym edytorem w joomli jest TinyMCE. Jego obsługa jest bardzo prosta. Warto zwrócićuwagę na przycisk „więcej” . Jest on szczególnie użyeczny dla artykułów w kategoriach/sekcjach. Czytelnik chce zobaczyć począek wiadomości i, jeśli okaże się on ciekawy przeczytać cały artykuł. Przycisk więcej rozbija arykuł na zwiastun i rozwinięcie.

 

W joomli aby edytować artykuł trzeba posiadać uprawnienia edytora. Jednak aby został on opublikowany musi go zatwierdzić wydawca. Takie podejście sprawia, że wiele osób może worzyć artykuły , ale przed publikacją mogę one zostać sprawdzone.

Table of Contents