How Can We Help?
< All Topics
Print

Umieszczanie filmu z youtube

Na projektowanych przez nas stronach można umieścić film youtube na wiele sposobów.

Umieszczenie filmu w galerii phoca

Filmy w galerii phoca może umieszczać tylko osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia. Na stronie musi być uaktywniona możliowść dodawania filmu.

Operację zaczynamy od skopiowania adresu strony z filmem z youtube. Następnie logujemy się na naszej stronie i przechodzimy do odpowiedniego folderu. W folderze tym pokaże się możliwośćwczytania filmu z youtube. W pole nazwy wklejamy adres filmu i rozpoczynamy wczytywanie. Po zakończeniu wczytywania obraz znajdzie się w naszej galerii.


Kopiujemy kod do naszego filmu

Kod wklejamy do modułu HTML ( aby utworzyć moduł HTML logujemy się od zaplecza i wybieramy komponenty->moduły->własny HTML , wybieramy kiedy moduł ma się pokazywać , przełączamy edytor )

W edytorze dokonujemy zmian związanych z rozmiarem i innymi parametrów. Zakładając , że nasz kod skopiowany z youtube wygląda następująco :

<iframe width="854" height="510" src="https://www.youtube.com/embed/KW57CbgNlcg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

i chcemy zmienić rozmiar na 200×150 oraz dodać autoodtwarzanie modyfikujemy go

<iframe width="200" height="150" src="https://www.youtube.com/embed/KW57CbgNlcg?rel=0&autoplay=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Autoodtwarzanie zostało wprowadzone przez dodanie ?rel=0&autoplay=1 za nazwą filmu.

Table of Contents